0°C
ADIYAMAN HAVA DURUMU0°C Kar Yağışlı
BİZE ULAŞIN +90 ( 416 ) 216 33 62 / 216 25 36
SON DUYURULAR

Başkanın Mesajı

- +

Sayın Ziyaretçiler

Adıyamanın en büyük meslek örgütü olan Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) web sitesine hoş geldiniz. AESOB, Adıyaman İl sınırları içerisindeki 25 esnaf sanatkar odasını ve kayıtlı 34.200, aktif 12.000 esnaf sanatkarı 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu hükümlerine göre çatısı altında toplayan kamu tüzel kişiliğine sahip bir kuruluştur.

Hemşerilerimiz her gün en az bir üyemizle; bakkal, taksici, manav, elektrikçi, sıhhi tesisatçı gibi meslek grupları olarak karşılaşıyor. Her ailede en az bir kişi esnaf ve sanatkarlıktan veya bunların faaliyetlerinden geçimini sağlıyor. Dolayısıyla esnaf ve sanatkarlarımız halkımız ile en yoğun teması olan grupların başında geliyor. Bu sanal ortamda ise hemşerilerimiz; ülkemizin ve şehrimizin en dinamik ve cefakar insanları olan esnaf ve sanatkarlarımızın çatı örgütü olan AESOB ve faaliyetleri ile ilgili bilgi almak, kendilerine en yakın esnaf ve sanatkarımızı bulmak, Adıyaman ve Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeleri haftalık ve aylık ekonomik raporlarımız ile takip etmek şansına sahip olacaktır. Bu ortamın toplumsal yaşamın niteliğinin geliştirilmesine katkısının artırılması açısından hemşerilerimizin gerek bu sayfamız gerekse üyelerimiz olan esnaf ve sanatkarlarımıza ilişkin öneri ve taleplerini bizlere her zaman iletmelerini diliyoruz.

Esnaf ve sanatkarlarımız, bizim can yoldaşlarımız, kader arkadaşlarımız… Onlar da bu platform aracılığıyla sanal dünyanın sunduğu imkanlara daha fazla ulaşma şansına sahip olacak, hem halkımız hem diğer üyelerimiz hem de Birliğimiz ile bu kulvardan da iletişime geçebileceklerdir. Birliğimiz; bu platformu esnaf ve sanatkarlarımız açısından daha faydalı olacak şekilde sürekli yenilemeye ve geliştirmeye yönelik çabalarını aralıksız sürdürecektir. Böylece varlık sebebimiz olan üyelerimize yönelik hizmetlerimizi çağın getirdikleri ve gerektirdikleri ile daha uyumlu hale getirmeye çalışacağız.

AESOB olarak web sayfamızın tüm kullanıcılara faydalı olmasını temenni ederken tüm vatandaşlarımıza ve üyelerimize sağlıklı, bereketli ve huzurlu günler diliyorum.

Saygılarımla,
ZİYA DURANAY
AESOB Yönetim Kurulu Başkan