0°C
ADIYAMAN HAVA DURUMU0°C Kar Yağışlı
BİZE ULAŞIN +90 ( 416 ) 216 33 62 / 216 25 36
SON DUYURULAR

Genel

Adıyaman ESOB

ADAY ÖĞRETMENLERE YÖNELİK; BİLİNÇLİ FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

- +

Adıyaman’a yeni atanıp yetiştirme sürecinde yer alan aday öğretmenlere yönelik “Olumlu Yaklaşımlar ve Bilinçli Farkındalık” konulu seminer düzenlendi. Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği konferans salonunda gerçekleşen seminere aday öğretmenler yoğun ilgi gösterdi. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına yönelik tüm önlemlerin alındığı seminerde öğretmenlerin içsel motivasyon ve olumlu düşünmeye önem vermesi gerektiği vurgulandı. Öğretmenlik mesleğinin ne denli önemli ve kutsal olduğuna dikkat çekildi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya DURANAY; “Seçmiş olduğunuz kutsal meslekten dolayı hepinizi kutluyorum. Sizler ne kadar donanımlı biçimde göreve başlarsanız, ülkemiz de hedeflerine o kadar çabuk ulaşır. Sabancı Vakfının desteğiyle hayata geçirilerek nihayete ermek üzere olan sosyal sorumluluk projemiz Yenilikçi Köy Öğretmenleri Projesi aracılığıyla, öğretmenlerin kişisel, mesleki motivasyonlarının ve farkındalıklarının artırılmasını, mesleki kapasitelerinin geliştirilmesini hedefledik.  İl ve ilçelerimizdeki köylerde özveriyle görev yapan yüzü aşkın öğretmenin,  birlikte öğrenmelerini destekledik. Sosyal kültürel etkinliklerle motive olmalarını sağladık. Bu kapsamda bugün de sizi misafir ediyor olmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum.  Heyecanınız, fedakârlığınız ve gayretiniz hiç eksilmesin. Birliğimiz tüm imkân ve donanımlarıyla her zaman sizlerin hizmetindedir.” şeklinde konuştu.

            Aday öğretmenlere yönelik çalışmalardan sorumlu olan Öğretmenevi Müdürü Aziz ÖZBİLGİÇ;   Aday öğretmenlerimiz için bir farklılık oluşturmak istediklerini,  Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimizin öncülüğünde Yenilikçi Köy Öğretmenleri Projesi Kapsamında gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin oldukça olumlu karşılandığını ve faydalı olduğunu vurguladı. “Mesleğe nasıl başlarsanız meslek hayatınız da ona göre biçimlenecek. Üzerinize düşen görevin ne denli büyük olduğunu biliyorsunuz. Bu görevi hakkıyla yerine getireceğinizden, adaylık sürecindeki çalışmalarınız sayesinde çocuklarımıza çok önemli değerler kazandıracağınızdan eminim. Gayretleriniz, heyecanınız ve katkılarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından “Olumlu yaklaşımlarla Bilinçli Farkındalık” konulu bir seminer veren Proje Koordinatörü Uzman Bilal ZEMİN; “Oldukça zorlu ve kötü koşullara sahip bir dönemde kendimiz ve dünyamız için iyi şeyler yapmayı arzu ediyoruz ancak iyi şeylerin gelmesi için gerekli enerjiyi dışımızda arıyoruz. Hâlbuki inanç içimizde yeşermeli, gerçek güç içimizden beslenmeli, değişimi ve gelişimi önce kendimizden başlatmalıyız. Kendi içimize gerçekleştirdiğimiz yolculuk sayesinde hem kendimiz hem de herkes için bir fark yaratabilmenin mümkün olduğunu, sevginin ve bağışlamanın gücüne inandığımızda, kin ve nefretten arınık olduğumuzda ruh-beden-zihin üçlüsünün gelişebileceğini, fizyolojik ve psikolojik açıdan bireyin kendini iyi hissettikçe zihin berraklaşır. Kişi kendini iyi hissetmeden elbette olumlu düşünemez. Varlığınızdan ötürü birileri daha rahat nefes alıyorsa bu hayatta bir anlamınız vardır ve başarılısınızdır.” dedi. Seminerin ardından konuşmacı imzalı kitabını katılımcılara hediye etti. Yöresel lezzet içerikli ikramların ardından program sona erdi.

edf

edf

edf