Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

J.ALBAY İBRAHİM KOYUER’ E TAZİYE ZİYARETİ

Geçtiğimiz hafta sonu Kayseri’de çarşı iznine çıkış yolunda bombalı araç kullanılmak suretiyle şehit edilen 14 Mehmetçik için taziye ziyaretine Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya DURANAY ile birlikte Kasaplar Odası Başkanı Nuri ANAÇ, İnşaatçılar Odası Başkanı Abuzer ÖZGÜL, Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Odası Başkanı Şeyh Mehmet KAPLAN, Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Hüseyin TURAN, Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sırrı DOST, Fırıncılar Odası Başkanı Abdulkadir AKBAŞ katıldılar.

Aesob’ ı temsilen Başkanı Ziya DURANAY; “Askerimize, polisimize yapılan bu saldırıların hedefi milletimizin birliğini parçalamaktır. Ülkemiz çok kritik günlerden geçiyor. Devletimiz terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında dünyada eşi görülmemiş bir mücadele veriyor. Elbette bizlere bu acıları yaşatanlardan hesap soracaktır. Meslek camiası olarak bizler büyük üzüntü içerisindeyiz.  Bizlerin görevi ise bizi teslim almak isteyen teröre karşı tek ses, tek yürek olmaktır. Bu süreçte oyunlara, tuzaklara gelmeyerek provokasyonlara dikkat etmemiz gerekiyor” diyerek, Hain saldırıda hayatını kaybetmiş olan şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı evlatlarımıza acil şifalar ve kederli ailelerimize sabırlar diliyorum." Milletimizin başı sağ olsun." dedi.

J. Albay İbrahim KOYUER’ de hainlerin cephede yapamadıklarını böyle kalleşçe eylemlerle yaptıklarını dile getirdi ve Adıyaman halkının gösterdiği destek için teşekkür etti. Adıyaman şehrinin her zaman askerin yanında olduğunu ifade eden Albay Koyuer, Sizlerin yanımızda olması bizler için, evlatlarımız için moral kaynağı. Bugünlerde gösterdiğimiz bu dayanışma milletimizin en güzel hasletlerinden. Bu ziyaretle Adıyaman halkı olarak her zaman tüm imkânları ve bütün benliğiyle yanımızda olduğunu gösterdiniz. Hepinize birliğim adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Foto Galeri