Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

GENEL SEKRETERLER EĞİTİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, 2016 yılı Oda Genel Sekreterler Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı’nın 2.sini  AESOB Hizmet Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB), yılda iki kere düzenlediği Genel Sekreterler Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı’nın 2.si, (AESOB),  Başkanı Ziya DURANAY’ ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Düzenlenen eğitim seminerinde, Esnaf ve Sanatkâr Bilgi Sistemi (ESBİS) uygulamaları ile NACE mesleki faaliyet kodları, Yazışmalar, Muhasebe Yönetmeliği hakkında esnaf odalarının genel sekreterlerine bilgi verildi.

AESOB Başkanı Ziya DURANAY yaptığı konuşmada; “23 odamızın genel sekreteri ile yılda iki kere böyle toplantılar yapmaktayız. Bu 23 odamızın her bir üyesi ve personeli ile gurur duyuyorum.  Hükümetimizin vermiş olduğu 50 bin faizsiz kredide yaşanan yoğunluk ile gelen  sıkıntılarda genel sekreterlerin yapmış olduğu özverili ve yoğun mesai çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sunarak, genel sekreterlerin odaların bel kemiği, sigortası olduğunu belirtirken, kayıtlı üyelerine karşı her zaman güleryüzlü, tatlı dilli hizmet vermelerini istedi. “ İşinize sıkı sarılın, işinizi severek yapın, diye tavsiyelerde bulunarak genel sekreterlerimize bu eğitimin yararlı olacağını düşünüyorum. Esnafın zor günler geçirdiği şu günlerde birlik olarak bizlere düşen görevler yasal olarak onların yararına çalışmaktır. Bu nedenle katılımından dolayı herkese teşekkür eder, hayırlı eğitimler dilerim” dedi.

Düzenlenen eğitim seminerinde, Esnaf ve Sanatkâr Bilgi Sistemi (ESBİS) uygulamaları ile NACE mesleki faaliyet kodları, Yazışmalar, Muhasebe Yönetmeliği hakkında konular ele alınarak eğitim sonunda 2016 yılı hizmet içi ve diğer faaliyetlerin genel değerlendirmesi ve 2017 yılında yapılması gereken çalışmalar ve yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşturulması noktasında iştişarede bulunularak eğitim tamamlandı.