Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

AESOB Başkanı Ziya Duranay:“Bütün Terör Örgütlerine Ve Onları Kullanan Güçleri Lanetliyorum”

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Ziya Duranay Gaziantep ve diğer illerde meydana gelen terör olaylarını kınadı.

Duranay yaptığı açıklamada,

“Gaziantep’te yapılan saldırı bir vahşettir ama bu millet 15 Temmuz’da FETÖ tarafından yapılan darbe girişimine karşı nasıl dik durduysa bu terör eylemine karşı da duracaktır” dedi.

Türkiye’nin kurulduğu günden bu yana çok badireler atlattığını vurgulayan Duranay, “Birlik ve beraberliğimizi sürdürmek adına din, dil, ırk gözetmeksizin herkes birlikte hareket etmeli, bu ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere dik duruşumuzu göstermeliyiz. Ben buradan bütün terör örgütlerine ve onları kullanan güçleri lanetliyorum. Tüm halkımızı terör örgütlerine karşı duyarlı olmaya çağırıyorum. Bu ülkemizin toprakları hepimize yeter. Yeter ki biz hepimiz birlik beraberlik içinde yaşamımızı sürdürelim” diye konuştu.

Duranay konuşmasına şöyle devam etti;

“Bu ülkenin birlik ve dirliğini bozmak isteyen güçlere bir daha bu halk birlik beraberlik içinde duruşunu gösterdi. 15 Temmuzda ülkenin başına bela olan bu terör örgütü (FETÖ) bir kalkışma gerçekleştirdi. Bu millet dünyaya da gösterdi ki bu birlik beraberliği kimsenin bozamayacağını. Bu ülkemizin dirliğini, birliğini parçalamak isteyenlere karşı bu dış güçlerde bunu bilsin ki bu ülkenin huzurunu kaçırmak isteyen güçlere bu halk izin vermeyecektir. Ülkemiz bugüne kadar çok vadireler atlattı. Birlik beraberlik sürdürebilme adına din, dil, ırk gözetmeksizin birlik beraberliğimize bugünlerde daha çok ihtiyacımız var. Bu ülkeye biz birlik beraberlik içinde olduğumuz müddetçe zarar gelmez. Ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermeden dik duruşumuzu göstermeliyiz.”