Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

ADIYAMAN TANITIM GÜNLERİ

Adıyaman Valiliği ve Adıyaman Belediyesi işbirliğiyle Ankara ilimizde üçüncü kez düzenlenen  Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin de stand açtığı 3. Adıyaman Tanıtım Günleri 20 – 23 Nisan 2017 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) düzenlenen fuar sona erdi.

 

Açılışa katılan TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, Adıyaman ESOB Başkanı  Ziya DURANAY ile birlikte fuar alanında kurulan standları tek tek gezerek, Adıyaman esnafı ve halkıyla bütünleşti.

 

4 gün süren etkinliğin birinci günü her kesimin katılımıyla büyük ilgi gördü. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Adıyaman Günleri etkinliğinde AKM girişine asılan tarihi, kültürel ve doğa güzelliklerinin yer aldığı fotoğraflardan oluşan görseller Adıyaman'ın zengin tarihi ve kültürünü gözler önüne serdi.   Açılış törenine ulusal medya da Adıyaman'a oldukça ilgi gösterdi. 

 

Adıyaman Tanıtım Günleri açılış törenine TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Tesk Başkanı Bendevi Palandöken, Adıyaman Eski Valilerinden Hikmet Tan, Halil Işık, Halil İbrahim Daşöz, Ramazan Sodan, Ankara'daki  Adıyamanlılar Vakfı Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adıyaman'daki kamu ve özel sektör temsilcileri, Ankara'daki üst düzey bürokratlar, Ankara'daki Medya Temsilcileri ile Ankara'da yaşayan Adıyamanlılar ile çok sayıda davetli katıldı.