Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Başkan DURANAY; Tarihi yapılandırmadan mutlaka yararlanın.

Başkan DURANAY; Tarihi yapılandırmadan mutlaka yararlanın.
“TESKOMB’a bağlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflere 31 Temmuz 2017’den önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden esnaf ve sanatkârlar 29 Eylül 2017’ye kadar başvurmaları halinde yeniden yapılandırmadan faydalanacaklardır. 
- Borç (asıl alacak) tutarını bir kerede ödeyenlerden hiçbir faiz alınmayacak.
- Borcun 12 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, asıl alacak tutarına taahhüt tarihinden itibaren yüzde 8 faiz oranı üzerinden 12 aylık basit faiz hesaplanacak. Asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı toplamı (yapılandırmaya esas borç tutarı) 12’ye bölünerek ilk taksit peşin tahsil edilecek. 
- Borcun 24 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, asıl alacak tutarına taahhüt tarihinden itibaren yüzde 12 faiz oranı üzerinden 24 aylık basit faiz hesaplanacak. Yapılandırmaya esas borç tutarı 24’e bölünerek ilk taksit peşin tahsil edilecek.
- 2016’da yapılan düzenleme kapsamında borcu yapılandırılan ve halen taksit ödemeleri devam edenlerin borçları yeniden yapılandırılmayacak. Ancak borcu yapılandırılan ve şartları ihlal ederek yapılandırılması bozulmuş olanların talepte bulunmaları halinde bu düzenleme kapsamında borçları yeniden yapılandırılacak.
- 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gazi olanlar ile şehitlerin 1 ve 2’nci derece yakınlarının borçlarına hiçbir faiz hesabı yapılmadan 48 aya kadar taksitlendirme yapılacak.