Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Başkan “DURANAY” Güven Tazeledi. Hizmete Devam…

Başkan “DURANAY” Güven Tazeledi. Hizmete Devam…

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Olağan Genel Kurul toplantısı 6 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilerek Başkan DURANAY güven tazeledi.

Temsil ettiği esnaf ve sanatkârların sorun ve beklentilerinin çözümü konusunda gecesini gündüzüne katarak her kesimle dilaoğ kuran, kurulan dengeli ilişkilerin tüm sorunların çözümünde anahtar olduğunu gözler önüne seren Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ziya DURANAY,  Birliğin 2018 Yılı Olağan Genel Kurulunda üyelerinin büyük güveni ile dört yıllığına tekrar göreve getirildi.

Sayın Valimiz Nurullah Naci Kalkancı’ nın da onurlandırdığı Genel Kurula teşriflerinde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay ve yöneticiler karşıladı.

Adıyaman merkez ve ilçelerde bulunan 23 oda başkanı ve yönetim kuurlu üyelerinden oluşan toplam 176 delegenin hazır bulunduğu Genel Kurulda Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk Başkanlığında divan teşekkülü sonrası Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Kongre, yönetim kurulu faaliyet raporu ile denetim kurulu faaliyet raporunun okunarak müzakere edilmesi ve diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından delegeler tarafından oy kullanma işlemlerine geçildi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Olağan Kongresine katılan Vali Nurullah Naci Kalkancı, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Olağan Kongresinin Adıyaman esnafına hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, kongrenin huzur ve barış şehri Adıyaman’a yakışır bir şekilde geçmesi temennisinde bulundu.

 

Adıyaman Esnaf ve Sanatkara hizmet için kendisini adayan AESOB Başkanı Ziya DURANAY,  176 oyun kullanıldığı, 2 oyun geçersiz sayıldığı oylamada, 101 oy alarak tekrar başkan seçildi.

AESOB Organlarına;

Başkan Ziya DURANAY,

Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine,

-Adıyaman Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet TAŞ,

-Besni Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayati İŞİTMEN,

-Adıyaman Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Mahmut YÜCEL,

-Gölbaşı Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Latif KOCAMAN,

Denetim Kurulu Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine,

-Adıyaman Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Sinan TURAN

-Adıyaman Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Şeyh Mehmet KAPLAN,

-Gerger Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muzaffer METİN,

Disiplin Kurulu Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine,

-Adıyaman Ulaştırma Hizmetleri Odası Başkan V. Turabi BAYIR,

-Adıyaman Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkan V. Murat İZCİ,

-Adıyaman Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Üyesi Nevzat TAŞKIN,  

seçilmişlerdir.

Ağır sorumluluğun farkında olduğuna vurgu yapan Başkan DURANAY, “Tek ihtiyacım sizlerin bana olan yürekten ve samimi desteğidir. Bunu benden esirgemeyeceğinize gönülden inanıyorum. Ahi geleneğinden aldığımız güç ile temsil ettiğimiz esnaf ve sanatkârlarımızın sorun ve beklentilerine birlikte çözüm üretmek hepimizin boynumuzun borcudur” dedi.

Göreve seçildiğimiz gün büyük bir heyecanla ekip arkadaşlarımızla birlikte teşkilatımızı bulunduğu yerden daha ileri nasıl götürebiliriz, hizmet noktasında esnaf ve sanatkârlarımıza kaliteli ve memnuniyeti artırmaya yönelik nasıl bir çalışmalar yapmalı, beklentileri en iyi şekilde analiz etmeye çalıştık ve bundan sonra da aynı şekilde çalışacağız ve iş anlayışımın temel esprisi olan "halka hizmet, hakka hizmettir." düsturuyla hareket edeceğiz inşallah.

Bizler, esnaf ve sanatkârlarımızın emanetini taşıyoruz. Bu ulvi göreve yeniden talip olurken de, bugüne kadar yaptığımız hizmetler, ortaya koyduğumuz eserler bizim en büyük güç kaynağımız olmuştur. Bu kutsal emaneti, görevimiz süresince sizlere yakışır şekilde hep daha yukarılara taşıyacağımıza huzurlarınızda söz veriyoruz.

Genel Kurula katılan ve bizlere destek veren üyelerimize ve tüm dostlarımıza yürekten teşekkür eder, ilimize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ederim, dedi. 

Foto Galeri