Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İKA ile Proje Sözleşmesi İmzalandı

 

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Bİrliği (AESOB) ile İpekyolu Kalkınma Ajansı "Kentlilik Bilincinin Ahi Evran Anlayışıyla Geliştirilmesi" projesinin sözleşmesi imzalandı.

İpek Yolu Kalkınma Ajansı’nın 2017 Proje Teklif Çağrısı “Kent Kültürü ve Kentlilik Bilincinin geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında yapmış olduğumuz  “Kentlilik Bilincinin Ahi Evran Anlayışıyla Geliştirilmesi” projesi yapılan değerlendirme sonucu başarılı bulunarak kabul edildi. 

Söz konusu projeye ait destek sözleşmesi İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz ve  AESOB Başkanı Ziya DURANAY tarafından imzalandı.

İpekyolu Kalkınma Ajansı(İKA) tarafından %90 destek verilen proje 199.800 Bin Türk Lirası bütçeyle on iki ayda tamamlanacak.

Proje kapsamında, Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ nin en üst katında bulunan terasta 300 m² kapalı alan oluşturularak, halihazırda atıl durumda olan, görüntü kirliliğine sebebiyet veren ve çevre sağlığını olumsuz yönde tehdit eden teras katın işlevsel hale getirilerek ortak kullanıma açık Sosyal ve Kültürel alan olarak "Ahi Evran Kütüphanesi kurulması planlanmaktadır.

İlimiz esnaf ve sanatkârlar ile yanlarında istihdam edilen usta, kalfa ve çıraklara, İşgücü eğitimine katılan meslek lisesi öğrencisi ile diğer mesleki teknik liselerde öğrenim gören öğrencilere, Ahilik anlayışını ve Ahi Evran kültürünü tanıtmak suretiyle sosyal girişimciliği teşvik etmek, Esnaf ve Sanatkar olma ihtimali taşıyan özellikle meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilere Ahi Evran felsefesi ekseninde sosyal girişimci olmaya özendirmek amacıyla panel, seminer, konferans gibi etkinlikleriyle ve Adıyaman’ımızın unutulmaz ahiler adlı kitap basımı ve unutulmaz ahiler belgesel çekimi proje kapsamında amaçlanmaktadır.   

Söz konusu Projeye verdikleri destekten dolayı İpekyolu Kalkınma Ajansı`na ve emeği geçen herkese teşekkür eder, Adıyaman’ımıza ve teşkilatımıza hayırlı olmasını dileriz.

Foto Galeri