Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

"Kooperatifçilik" konulu resim yarışması sonuçlandı.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında İlimizde dereceye giren öğrencilere ve okullarına  hediyeleri verildi.

Ticaret Bakanlığımızca düzenlenen, eğitim çağındaki çocuklarımızın ve gençlerimizin sanatsal faaliyetlerini desteklemek ve öğrencilerin bu faaliyetlere katılımını artırmak, sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanması ve yeteneklerinin sergilenmesine olanak sağlamak, kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, kooperatifçilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye genelinde resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretim gören ortaokul 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerini kapsayan “Kooperatifçilik” konulu resim yarışması sonuçlanmıştır.

Resim yarışmasında dereceye giren 78 ilimizden gelen resimler Seçici Kurul Üyeleri tarafından incelenerek, yapılan seçici kurul toplantısında 68 ilimizden gelen resimler dereceye girmeye hak kazanmış,  il bazında ve Türkiye genelinde dereceye giren öğrenciler belirlenmiştir.

Yarışmada ilimizden 1'inci seçilen Biraralık Ortaokulu öğrencisi Sudenaz KURTULUŞ, Şehit Cem Özgül Ortaokulu öğrencilerinden Muhammet ÇELİK 2’ nci, Berivan Sultan ASLAN 3’üncü oldu.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından belirlenen tablet ödülü, AESOB Başkanı Ziya DURANAY, Ticaret İl Müdürü Ömer USLU ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ ile birlikte öğrencilere verildi.

Ayrıca bu yarışmaya öğrencileri teşvik eden Bir Aralık Ortaokul Müdürü Abdurrahman YAKUT’ a ve Şehit Cem Özgül Ortaokulu  Müdürü Fetli AKGÜN’ e  teşekkür plaketi verildi.


Foto Galeri