Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sincik ve Gerger ilçelerimize ziyaret

 

Gerger ve Sincik ilçelerimize ziyaret

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, depremden etkilenen Gerger ve Sincik ilçelerinde faizsiz krediden faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkârlarımıza kredi hakkında bilgi ve başvuru esnasında yaşanılan sorunlar yerinde dinledi.

Bilindiği üzere; 24 Ocakta Elazığ Sivrice merkez üssünde meydana gelen depremin ardından Elazığ ve Malatya il ve bağlı ilçelerinde Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu tarafından depremzede esnaflar için faizsiz kredi imkânı ve mevcut kredilerin 1 yıl süreyle faizsiz olarak ertelenmişti. Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay, depremden zarar gören Gerger ve Sincik esnaflarına faizsiz kredi imkânı tanınması ve mevcut kredilerin faizsiz ötelenmesini talep etmiş ve Gerger ve Sincik ilçelerimiz de bu kapsama alınmıştı.

 Bu destekten yararlanmak isteyen Sincik esnaflarımızın Kahtada bulunan kredi kefalet kooperatiflerine, Gerger esnaflarımızın ise Gerger kredi kefalet kooperatifine başvuruda bulunacakları, esnaf ve sanatkarlarımızın kredi başvurusu hakkında esnaf ziyaretleri yapılarak, bilgilendirme ve başvuruda bulunan esnafların yaşadığı sorunları bire bir görüşülerek tespiti yapıldı.

Bu kapsamda, Sincik Kaymakamı Faruk DOĞRU’ yu, Sincik Belediye Başkanı Mehmet KORKUT’ a, Gerger Kaymakamı Resul ÖZDEMİR’ e ve Gerger Belediye Başkanı Erkan AKSOY’a ziyarette bulunarak faizsiz kredi desteği hakkında bilgilendirme yapıldı. Bu konuda esnaf ve sanatkârlarımızın yaşadığı sorunlar dile getirilerek, çözümü noktasında istişarelerde bulunuldu.