Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför ustalarımız tekrar hizmet vermeye başladı.

   

AESOB Başkan Duranay, Berberler ve Otelciler Odası Başkanı Mehmet İspir, Ticaret İl Müdürü Ömer Uslu ve Belediye Zabıta Müdürü Orhan Şahin le birlikte işyerlerine denetim gerçekleştirildi.

Dünyayı saran korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla tedbirler kapsamında 21 Mart tarihinde kapanan berber ve kuaförler, Bilim Kurulu kararı ile 11 Mayıs tarihinde tekrar hizmet vermeye başladı.

11.05.2020 tarihi itibariyle berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerlerinin faaliyetlerine başlayabilmeleri/faaliyetlerini sürdürebilmeleri için Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda ilgili Bakanlıklarca alınan kuralların uygulanması yönünde uyarılarda bulunuldu.

Normalleşme süresince Ticaret İl Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından, Berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför esnaflarımıza yönelik yapılan denetimleri bugünden itibaren  sürekli yapılacağı bilgisi verilerek;

Duranay; Berber ve Kuaför esnaflarımız kullan at maskeler, havlular, eldivenler takarak, malzemelerini sterilize ederek, hijyen kurallarını yerine getirmeye çalışıyorlar. Bir koltuk kapatarak, randevu sistemiyle çalışıyorlar. Gerekli hassasiyeti gösterdikleri için teşekkür ederiz. Ancak bu önlemlerin gevşetilmemesini, bu konuda müşterilerimizin de dikkatli olması ve bilinçli bir şekilde gelmesini istiyoruz.

Ayrıca iş yerlerine yapılan dezenfekte çalışmalarını bizzat gerçekleştirilmesini sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Kılınç’ a da bu süre zarfında bizlerin yanında olduğu için teşekkür ederiz.

 

Berberler ve Otelciler Odası Başkanı Mehmet İspir; Böyle bir hassas konuda sorumluluğumuzu biliyoruz. Kişisel bakım, hijyen ve temizlik kurallarını ve ayrıca Bilim Kurulu kararları hakkında tüm meslektaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Hafta içi tüm işyerlerimiz Belediyemiz tarafından dezenfekte çalışması yapıldı. Meslektaşlarımıza maske ve iş yerlerine asmaları için genelgenin yazılı bulunduğu afişleri dağıttık. dedi.    


   

Foto Galeri