Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

AESOB Başkanı Duranay'dan 15 Temmuz mesajı

 

Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Duranay mesajında;  Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, FETÖ kendini din adamı olarak gösteren ve yapısı itibarıyla inanç anlayışı etrafında toplanan, ülkemizin varlığına, milletimizin huzuruna, birlik ve bütünlüğüne kasteden hain bir yapıdır.

Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde bu hain yapı tarafından bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış ve Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla; Cenab-ı Allah  hamd olsun,  milletimizin tarihte az rastlanır bir kahramanlıkla,  vatanına, bayrağına sahip çıkan aziz milletimiz ve onun bağrından çıkan 51’i esnaf ve sanatkar olan, 251 şehidimiz ile 2190 gazimiz; bir kez daha bayrağa asil rengini kazandırmış, aziz ecdadımıza yaraşır yeni bir diriliş destanı yazarak gelecek nesillere, ibret ve kahramanlıklarla dolu bir demokrasi mirası bırakmıştır.

Gerçekleşen darbe ve devletimizi işgal girişiminin 4’ üncü yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz.

Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman Cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkânı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizin, milletimizin ve Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olacaktır. 

Devletimiz tüm kurumlarıyla, güvenlik güçleriyle ve asil milletimizin dua ve destekleriyle ülkemizin bekasına birliğine huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı, mücadeleden asla taviz vermeyecektir. Milletimizin yazdığı büyük kahramanlık destanı asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum, dedi.