Duyurular

13. Ahilik Haftası Töreni Tedbirler kapsamında kutlandı.

13. Ahilik Haftası Töreni Tedbirler kapsamında kutlandı.

13. Ahilik Haftası Töreni Tedbirler kapsamında kutlandı.

13-19 Eylül günlerinde kutlanan Ahilik Haftası tedbirler kapsamında kutlandı.

Kutlamalar ilk tören Atatürk Anıtı’na Ticaret İl Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığının çelenk konmasıyla başladı.

Törene Ticaret İl Müdürü Ömer Uslu, Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Ziya Duranay, Besni Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, Gerger Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muzaffer Metin, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Latif Kocaman, Adıyaman Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Mahmut Yücel, Adıyaman Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Şeyh Ahmet İnal, Adıyaman Fırıncılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdulkadir Akbaş, S.S. Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nevzat Başak, Adıyaman Yemeniciler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanvekili Murat İzci ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Mesut Ergül katıldılar.

Çelenk konmasıyla başlayan törenin Ticaret İl Müdürü Ömer Uslu ve ardından Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar makamında ziyaret edildi.

Yapılan ziyarette günün öneminin vurgulandığı sohbet sonrası Yılın Ahisi ödülüne layık görülen Dokumacılık mesleğiyle uğraşan Mustafa Korkmaz’a, Yılın Kalfası seçilen Berber Mehmet Serhat Çelik’e ve Yılın Çırağı seçilen Mobilyacı Tolga Kurt’ a ödül, plaket ve Ticaret Bakanlığı teşekkür belgesi Vali Mahmut Çuhadar tarafından verildi.

Daha sonra heyet olarak Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ a makamında ziyaret gerçekleştirilerek, Belediye başkanı Kılınç tarafından Yılın Ahi, Kalfa ve Çırağına hediyeler takdim edildi.